******* ********** **************** ************* ****** ******
******* ******* Hier Werbebanner Google Adsense ******* *******
******* ********** **************** ************* ****** ******
Lanovková databáze » Lanovky a vleky ve světě
28-BGD Peak2Peak Gondola
- Data
- Fotografie
- Videa lanovek a vleků
- Chronologie lanovek (vleků) na této trase
- Mapa světa
- Hlasování
- Komentáře
- Sources



| Všeobecně | |
|---|---|
| Místo | Whistler |
| resort | Whistler Blackcomb |
| Region | British Columbia |
| Stát | |
| Název | Peak2Peak Gondola |
| Typ | 28-BGD |
| Výrobce | Doppelmayr |
| Rok výstavby | 2008 |
| Commissioning date | ?? |
| Informace pro tělesně postižené |
|---|
| Bohužel nejsou dostupné žádné informace. |
| Zvláštnosti |
|---|
| Longest Free Span for lift of its kind in the world; Longest Lift system (Wizard Express, Solar Coaster Express, Peak to Peak Gondola, Whistler Village Gondola); Highest lift of it's kind The Peak 2 Peak Gondola opened up this morning (December 12, 2008) at 11:00:01 AM, Whistler Time. The weather was foggy, but the ride was smooth. The VIP\\\\\\\'s that attended the event were: Dave Brownlie - WB Operating Manager Nancy Greene - Olympic Skiier Hon. Kevin Falcon - Transportation minister and more The Gondola will now run daily from 9:00 am to 5:00pm. The gondola will be closed for scheduled maintenance from April 27 to June 5, 2009. The lift will re-open for summer operations on June 6, 2009. Up and downloading access on Blackcomb will resume June 20, 2009. ATTN: The Sky Cabins are pulled off the line in both the Whistler and Blackcomb terminals EVERY night after service ends due to high winds. |
| geometric data | |
|---|---|
| Nadm. výška dolní stanice | 1870 m |
| Nadm. výška horní stanice | 1834 m |
| Vertical rise | 36 m |
| Route distance | 4516 m |
| Vodorovná délka | 4400 m |
| Průměrné stoupání | ?? % |
| Největší stoupání | ?? % |
| Počet podpěr | 4 Stk |
| Greatest spanwidth | ?? m |
| Max ground clearance | ?? m |
| Trackwidth drive | ?? m |
| Trackwidth line | 16 m |
| Trackwidth return | ?? m |
| Angle of wrap (drive wheel) | ?? ° |
| Drive altitude of site | ?? m |
| Max. přepravní kapacita | 2050 Osob/hod |
| Travel time | 11 min |
| Driving speed line | 7,5 m/s |
| electrical data | |
|---|---|
| Electrical control | Doppelmayr |
| Remote control and telemonitoring system | ?? |
| Power control system | ?? |
| Number of drive | ?? Stk |
| Výkon pohonu (Rozjezd) | 1750 kW |
| Výkon pohonu (Provoz) | 515 kW |
| Brzdový výkon | ?? kW |
| Continuous brake power | ?? kW |
| Poháněcí stanice | Horní stanice |
| Druh pohonu | ?? |
| Traction of drive | ?? |
| Emergency drive | ?? |
| Traction of emergency drive | ?? |
| cabins data | |
|---|---|
| Typ spínacího aparátu | ?? |
| Výrobce vozů | CWA |
| Model vozů | ZETA 30 |
| sídlo | Kůže |
| Seat heater | Nee |
| Heater | ?? |
| klimatizace | ?? |
| Kapacita jednoho vozu | 28 |
| Počet vozů | 28 Stk |
| Vzdálenost vozů | 368 m |
| Časový interval vozů | 49,2 s |
| Druh garážování | Nadpodlažní |
| Umístění garážování | dolní a horní stanice |
| Směr garážování | ?? |
| Loading direction | ?? |
| rope data | |
|---|---|
| Rope manufacturer | Fatzer |
| Length of carrying rope | ?? m |
| Length of traction rope | ?? m |
| Total weight of carrying rope | ?? t |
| Total weight of traction rope | ?? t |
| Carrying rope diameter | ?? mm |
| Traction rope diameter | ?? mm |
| Nominal strength of carrying rope | ?? N/mm² |
| Nominal strength of traction rope | ?? N/mm² |
| Breaking strength of carrying rope | ?? kN |
| Breaking strength of traction rope | ?? kN |
| Number of carrying rope | ?? Stk |
| Tensionstation carryingrope | ?? |
| Tensionstation tractionrope | ?? |
| Tension type | Hydraulicky (regulovateln |
| Tension way | ?? m |
| miscellaneous data | |
|---|---|
| Transport uphill | 100 % |
| Transport downhill | 100 % |
| Tažná větev | pravá |
| Construction costs | ?? |
| Currency (Construction costs) | ?? |
| Doba výstavby | 18 Měsíců |
| Seasontime | ?? |
| Záchranná dráha | ?? |
| Integrated rescue system | ?? |
| Rope position control | ?? |
| ?? | |
| Asset number (Trail map) | ?? |
Updates
Data:
Warning: Undefined array key "HTTP_ACCEPT_LANGUAGE" in /www/htdocs/w00bac1b/LiftWorld/Format/DateAndTime.php on line 57
Deprecated: locale_accept_from_http(): Passing null to parameter #1 ($header) of type string is deprecated in /www/htdocs/w00bac1b/LiftWorld/Format/DateAndTime.php on line 57
25 giu 2013
Fotografie: ??
Warning: Undefined array key "HTTP_ACCEPT_LANGUAGE" in /www/htdocs/w00bac1b/LiftWorld/Format/DateAndTime.php on line 57
Deprecated: locale_accept_from_http(): Passing null to parameter #1 ($header) of type string is deprecated in /www/htdocs/w00bac1b/LiftWorld/Format/DateAndTime.php on line 57
Warning: Undefined array key "HTTP_ACCEPT_LANGUAGE" in /www/htdocs/w00bac1b/LiftWorld/Format/DateAndTime.php on line 57
Deprecated: locale_accept_from_http(): Passing null to parameter #1 ($header) of type string is deprecated in /www/htdocs/w00bac1b/LiftWorld/Format/DateAndTime.php on line 57
Statistika lanovek a vleků
10547 visit(s) since 23 set 2008
Poslední návstěva 1 apr 2026
LIFT-WORLD IDs
Lift-ID: 13214
Místo-ID: 97
https://www.seilbahntechnik.net/cs/lifts/place/whistler/peak2peak gondola--13214/datas
Data:
Warning: Undefined array key "HTTP_ACCEPT_LANGUAGE" in /www/htdocs/w00bac1b/LiftWorld/Format/DateAndTime.php on line 57
Deprecated: locale_accept_from_http(): Passing null to parameter #1 ($header) of type string is deprecated in /www/htdocs/w00bac1b/LiftWorld/Format/DateAndTime.php on line 57
25 giu 2013
Fotografie: ??
Warning: Undefined array key "HTTP_ACCEPT_LANGUAGE" in /www/htdocs/w00bac1b/LiftWorld/Format/DateAndTime.php on line 57
Deprecated: locale_accept_from_http(): Passing null to parameter #1 ($header) of type string is deprecated in /www/htdocs/w00bac1b/LiftWorld/Format/DateAndTime.php on line 57
Warning: Undefined array key "HTTP_ACCEPT_LANGUAGE" in /www/htdocs/w00bac1b/LiftWorld/Format/DateAndTime.php on line 57
Deprecated: locale_accept_from_http(): Passing null to parameter #1 ($header) of type string is deprecated in /www/htdocs/w00bac1b/LiftWorld/Format/DateAndTime.php on line 57
Statistika lanovek a vleků
10547 visit(s) since 23 set 2008
Poslední návstěva 1 apr 2026
LIFT-WORLD IDs
Lift-ID: 13214
Místo-ID: 97
https://www.seilbahntechnik.net/cs/lifts/place/whistler/peak2peak gondola--13214/datas

Deutsch
English
Français
Italiano
Česky
Nederlands

